brzydki zapach z rur w kuchni warszawa

Brzydki zapach z rur w kuchni

Wyczuwasz brzydki zapach z rur w kuchni? Zapewne najpierw próbowałeś się go pozbyć wynosząc śmieci. W Udrażnianie Odpływów podpowiemy jak sobie poradzić z problemem.

Brzydki, nieprzyjemny zapach w kuchni

Zlew kuchenny to bardzo mocno eksploatowane miejsce. Tutaj myjesz ręce, myjesz naczynia i przygotowujesz posiłki. Jeśli Twój kanalizacyjny odpływ jest stary lub niewłaściwie wykonany wszystkie te czynności mogą spowodować gromadzenie się kamienia i brudu w rurach odpływowych. Konsekwencją jest wydostawanie się nieprzyjemnych zapachów z odpływu kanalizacyjnego.
Co gorsza, jedzenie i tłuszcz mogą utknąć w rurze zlewu i zacząć gnić. Szybko stanie się to pożywką dla bakterii, a także źródłem nieprzyjemnych zapachów. Przedmioty, które trafiają do rur kanalizacyjnych, będą wytwarzać nieprzyjemne zapachy, jeśli nie zostaną usunięte na czas.
Chcesz szybko pozbyć się  problemu nieprzyjemnych zapachów w swojej kuchni? Skontaktuj się z profesjonalistą. Eksperci firmy Udrażnianie Odpływów szybko identyfikują przyczynę problemu i dostarczają rozwiązanie.
Jeśli Twój zlew jest źródłem nieprzyjemnych zapachów w Twoim domu, przeczytaj poniższy artykuł, aby znaleźć możliwe przyczyny i dowiedzieć się, co możesz zrobić, aby go wyczyścić i pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.

Tłuszcz w rurze odpływowej

Najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego zapachu w zlewie kuchennym jest tłuszcz. Podczas mycia naczyń w odpływie zlewu kuchennego może gromadzić się tłuszcz. Z biegiem czasu to nagromadzenie może zacząć gnić i tworzyć nieprzyjemne zapachy. Jeśli masz zwyczaj wlewania oleju roślinnego i innych tłuszczy np. po smażeniu do odpływu zlewu, również prędzej lub później zauważysz ten problem.
Do skutecznego rozwiązania problemu, musisz wyczyścić rury odpływowe. Wlej do odpływu 1 szklankę sody oczyszczonej, a następnie 1 szklankę octu. Pozostaw mieszaninę na 10 minut, a następnie spłucz ciepłą wodą.

śmierdzi z rur w kuchni Warszawa

Kolanko w rurach odpływowych

Nieprzyjemne pytanie. Zlewozmywak śmierdzi bardziej ściekami niż gnijącym jedzeniem? Jeśli tak, być może masz problem z Kolankiem. Kolanko to zagięcie rury pod zlewem, które zapobiega przedostawaniu się zapachów i gazów ściekowych do kanalizacji.
Kolanka  przeznaczone do zatrzymywania wody i tworzenia uszczelnienia zapobiegającego przedostawaniu się gazów ściekowych do domu przez rury. Jeśli jednak nie zostanie zatrzymana wystarczająca ilość wody, uszczelka pęknie i nastąpi wyciek oparów. Woda również może odparować, jeśli zlewozmywak nie był używany przez dłuższy czas. Jeśli podejrzewasz, że tak właśnie jest, napełnij zlew wodą ponownie napełniając kolanko jednocześnie sprawdzając jego szczelność.
Innym problemem może być zatkane kolanko resztkami jedzenia. Aby rozwiązać ten problem, rozkręć, wyjmij i wyczyść. Możesz to zrobić za pomocą szczoteczki do zębów i detergentu. Należy uważać, aby nie uszkodzić elementów i uszczelek. Kiedy skończysz, załóż wszystko z powrotem. Przepłucz wodą i sprawdź, czy zapach zniknie. Jeśli problem będzie się powtarzał skontaktuj się z nami.

Potrzebujesz specjalisty do przepychania rur, odpływów, kanalizacji, czy serwisu oczyszczalni ścieków zapraszamy do zakładki Kontakt. Z przyjemnością pomożemy, doradzimy i wspólnie rozwiążemy problem. W sytuacjach wymagających pilnej pomocy Nasze pogotowie kanalizacyjne jest w pełni dyspozycyjne 24 H. 

Copyright 2023 © UDRAŻNIANIE ODPŁYWÓW | Wykonanie BEST ID