Wideo inspekcja kanalizacji

Wideo inspekcja odpływów kanalizacji Warszawa

Wideo inspekcja kanalizacji polega na przeglądzie instalacji kamerą inspekcyjną. Jej celem jest ustalenie uszkodzeń oraz wszelkich nieprawidłowości powodujących awarie sieci kanalizacyjnej. Swoją usługę kierujemy do klientów z terenu całej Warszawy oraz okolicznych miejscowości.

Inspekcję kanalizacji wewnątrz budynków realizujemy przenośnymi kamerami, wyposażonymi w oświetlenie, którego intensywność można regulować. Obraz z monitoringu kanalizacji w czasie rzeczywistym widoczny jest na monitorze. Urządzenie na bieżąco informuje o ilości metrów, które zostały poddane inspekcji. Ten podręczny zestaw można również z dużym powodzeniem wykorzystywać do kontrolowania rur kanalizacyjnych o mniejszym przekroju. Odpływy umywalek, zlewozmywaków kuchennych, brodzików nie stanowią w tym przypadku żadnego problemu.

Kolejną zaletą mniejszego zestawu do wideo inspekcji, jest to że dzięki swej budowie może pokonać przeszkody np. kolana o kącie 90°. Jest to szczególnie przydatne podczas monitoringu rur odprowadzających wodę ze zlewozmywaków kuchennych.

wideo inspekcja kanalizacji warszawa

Jak działa wideo monitoring odpływu kanalizacji

W celu dokładnego zlokalizowania położenia głowicy kamery, urządzenie zostało wyposażone w wbudowany nadajnik. Lokalizacja kamery jest bardzo istotna, gdyż w przypadku stwierdzenia awarii, wskazuje z ograniczeniem do niezbędnego minimum odcinek, na którym trzeba dokonać wykopu  lub rozkucia.

Należy tutaj nadmienić, że rury na ogół nie biegną w  linii prostej. Kanalizacja zmienia wielokrotnie swój kierunek. Dokładne namierzenie miejsca awarii to oszczędność czasu i pieniędzy.

Cel wideo inspekcji kanalizacji

Wideo inspekcja kanalizacji to dokładna lokalizacja uszkodzeń, pozwalająca poprzez analizę stanu technicznego instalacji ustalić przyczyny niedrożności i w konsekwencji eliminację przyczyny problemu. Wideo inspekcja odpływu kanalizacji wykryje zagniecenia, deformacje rur, przeszkody, ciała stałe, wystające uszczelki, nieszczelności, załamania spadku i wszelkie inne powody, które wplatają na awaryjne funkcjonowanie. W wielu przypadkach jedynie wideo inspekcja jest w stanie jednoznacznie ustalić przyczynę awarii.

Copyright 2021 © UDRAŻNIANIE ODPŁYWÓW | Wykonanie BEST ID