udrażnianie odpływu do kratki ściekowej warszawa

Udrażnianie odpływu kratki ściekowej

Udrażnianie odpływu kratki ściekowej ul. Żwirki i Wigury – Warszawa

Na zdjęciu zapchany odpływ do kratki ściekowej znajdujący się w wnetrzu budynku. Z uwagi na wąski odpływ i zapchanie instalacji w zabudowaniu, wykorzystaliśmy jedyne własciwe narzędzie czyli sprężynę mechaniczną. Zatorem kanalizacyjnym w tym przypadku była folia, a sprężyna doskonale się sprawdziła, ponieważ haczykowate zakończenia głowicy sprężyny skręciły folię i owinęły wokół sprężyny.

Usunięcie owiniętej folii nie stanowiło dalszego problemu. Zatory mechaniczne są jednymi z najtrudniejszych do usunięcia, ponieważ czasami obiekt wprowadzony do odpływu czy rury nie poddaje się tradycyjnym narzędziom. W szczególnych przypadkach trzeba nawet wymienić zapchany odcinek.

Najtrudniejszym aspektem samej realizacji jest diagnoza w którym miejscu powstał zator i co stanowi jego przycznynę. Przetykanie rur w instalacji wewnętrznej nie jest możliwe za pomocą urządzeń ciśnieniowych, ponieważ średnica rur jest za mała i ciśnienie może uszkodzić urządzenia sanitarne. Ręczna sprężyna jest nieporęczna i zazwyczaj potrzeba więcej niż jednej osoby do jej obsłużenia. Gumowa przepychaczka też raczej nie sprawdziła by się w tym przypadku. Skoncentrowany zator rury uniemożliwi wtłaczanie wody i powietrza, taką metodę stosuje się w sedesach i umywalkach.

Chcesz zamówić udrożnienie odpływu do kratki ściekowej

Jeśli potrzebujesz specjalisty do udrażniania rur, odpływów, oczyszczania kanalizacji, czy serwisu przepompowni zapraszamy do zakładki Kontakt

Copyright 2021 © UDRAŻNIANIE ODPŁYWÓW | Wykonanie BEST ID